Umumiy

Oziq-ovqatlarning energiya, oqsil, yog 'tarkibi

Oziq-ovqatlarning energiya, oqsil, yog 'tarkibi


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ushbu jadvalga qarab, qaysi oziq-ovqat tarkibida kam kaloriya, uglevodlar, oqsil va yog'lar borligini osongina ko'rishingiz mumkin. masalan Sizga shunchaki engil pivo va ikki baravar viski bir xil kaloriya tarkibiga kiradimi? Spirtli ichimliklar tarkibida ozuqaviy ahamiyatga ega bo'lmagan energiya borligi yomon emasmi?
Go'sht tarkibida uglevodlar yo'qligi siz uchun yangi ma'lumotmi? Quritilgan dukkaklilar tarkibida go'sht kabi oqsillar bor. Mamlakatimiz qanchalik omadli? Siz baliqni ko'rib chiqsangiz, eng past kaloriya tarkibida dengiz kassasi borligini bilarmidingiz?
Yoki sizningcha, kaloriya bombasi fastfud ovqatlarida bunday yuqori yog 'va energiya mavjudmi?
Meva va sabzavotlarda cheksiz ovqatlanish uchun energiya yo'q, degan kim. 1 olma va 1 tuxum deyarli bir xil kaloriya. Ammo ular turli xil ozuqalarga ega. Shuning uchun shaxslar ovqatlanish bo'yicha mutaxassis bilan qancha ovqat eyishi mumkinligi to'g'risida maslahatlashishlari kerak.

Alkogolsiz va alkogolsiz ichimliklar
Oziq-ovqat nomiMiqdor (g)Energiya (kaloriya)Uglevod (g)Oqsil (g)Yog '(g)
Pivo (normal)1 shisha1501310
Pivo (engil)1 shisha95510
Aroq, viski1 juft95000
Qizil sharob1 stakan75300
Oq sharob1 stakan80300
soda1 shisha0000
Koks (normal)1 quti1604100
Koks (parhez)1 quti1000
Qahva, choy (oddiy)1 kubok0000
Tayyorlangan meva sharbati1 quti852200
Sut va sut mahsulotlari
Oziq-ovqat nomiMiqdor (g)Energiya (kaloriya)Uglevod (g)Oqsil (g)Yog '(g)
Edirne pishloq1 karpergacha710.24.55.5
Urfa pishloq1 karpergacha940.064.57.9
Yog'li oq p.1 karpergacha8506.76.5
Yalang'och oq p1 karpergacha301.15.72.5
Cheddar pishloq1 karpergacha1210.58.19.6
Krem pishloq1 choy qoshiq1050.82.310.5
Herby pishloq1 karpergacha980.168.2
Cheddar1 karpergacha115079
mozzarella1 karpergacha80166
Parmezan1 karpergacha1301129
Sut yog'i1 stakan1501188
Sut kam yog'li1 stakan1201285
Yog'siz sut1 stakan901283
Muzqaymoq (normal)2 to'p10012.526
Muzqaymoq (kam yog'li)2 to'p901225
Yogurt (normal)1 stakan1501188
Go'sht guruhi, tuxum va baklagiller
Oziq-ovqat nomiMiqdor (g)Energiya (kaloriya)Uglevod (g)Oqsil (g)Yog '(g)
Tuxum 1 dona1 dona80166
Tuxum oq1 dona150.530
Tuxum sarig'i1 dona650.536
krevetka qisqichbaqa3 osh qoshiq1001211
Sardiniya5 dona1750209
qalqon3 tagacha köfte193014.514.5
qilich3 tagacha köfte165026.35.6
perch3 tagacha köfte930192
cho'chqayong'oq3 tagacha köfte1680247.5
Tiramisu3 tagacha köfte1600227.5
Mol go'shti moyi3 tagacha köfte1700199
Buzoq yog'i3 tagacha köfte32502226
Qo'y go'shti kam yog'li3 tagacha köfte20502213
kolbasa2 dona1802716
salam2 tilim1451811
Tovuq ko'krak4 tagacha köfte2202319
Turkiya qora go'sht4 tagacha köfte1600246
yasmiq1 piyola to'la21538161
Fasol1 piyola to'la23042161
Soya loviya1 piyola to'la235192010
mevalar
Oziq-ovqat nomiMiqdor (g)Energiya (kaloriya)Uglevod (g)Oqsil (g)Yog '(g)
olma1 ta o'rta o'lcham802100
Yangi o'rik3 dona501210
nektar2 kichik o'lcham1403610
avakado1 dona30512430
banan1 dona1052711
maymujon1 piyola751811
malina1 piyola802011
qovun1 piyola902220
Quritilgan anjir10 dona47512262
greypfrut1 dona802020
uzum10 dona35900
kivi1 dona451110
limon1 dona15510
mango1 piyola1353511
tarvuz1 tilim1553532
apelsin1 dona11026319
shaftoli1 dona351010
nok1 dona1002511
ananas1 piyola751911
qulupnay,1 piyola451011
Mandarin1 dona35910
yormalar
Oziq-ovqat nomiMiqdor (g)Energiya (kaloriya)Uglevod (g)Oqsil (g)Yog '(g)
Oq non1 yupqa tilim651221
Aralash don1 yupqa tilim651221
Yulaf non1 yupqa tilim651221
Uydagi pechene1 dona1001325
Fransuz noni1 yupqa tilim1001831
Italyan noni1 yupqa tilim851730
Pita noni1 dona1653361
Mayiz bilan non1 yupqa tilim701322
Bug'doy noni1 yupqa tilim701331
Bulgur bilan guruch2 osh qoshiq1101525
Guruch bilan guruch2 osh qoshiq1101525
Uy torti (tekislik)1 yupqa tilim21530310
Pishloqli krakerlar10 dona506013
Tuzsiz popkorn1 piyola30610
kashtan3 dona651221
Nonlarni
Oziq-ovqat nomiMiqdor (g)Energiya (kaloriya)Uglevod (g)Oqsil (g)Yog '(g)
bodom1 piyola795282770
yong'oq1 piyola740161676
eryong'oq1 piyola840273971
Ayçiçek urug'lari1 stakan choy560202447
yong'oq½ piyola651161464
Damashq yong'oqlari½ piyola594191954
Sabzavotlar (pishirilgan miqdor)
Oziq-ovqat nomiMiqdor (g)Energiya (kaloriya)Uglevod (g)Oqsil (g)Yog '(g)
artishok1 dona551230
asparagus1 piyola45851
Yangi yashil loviya1 piyola451002
brokkoli1 piyola501041
sabzi1 dona30710
karam1 piyola20410
gulkaram1 piyola30620
bodring6 dona5100
baqlajon1 piyola25610
latuk1 piyola20420
qo'ziqorin1 piyola20310
Piyoz1 piyola20310
Chard10 varaq5110
kartoshka1 ta o'rta o'lcham2205150
ismaloq1 piyola40750
pomidor1 katta o'lcham25510
No'xat1 piyola25620
Bryussel nihollari1 piyola601341
Tez ovqat
Oziq-ovqat nomiEnergiya (kaloriya)Uglevod (g)Oqsil (g)Yog '(g)
Go'sht burger sendvichi760523546
Ikki go'shtli burger sendvich1060525969
Baliq burger sendvichi710662439
Tovuq burger sendvich580483926
Katta frantsuz kartoshkalari50063625
Qovurilgan o'rta kattalikdagi piyoz.48060723
Olma bilan qovurilgan xamir34052214
O'rta vanil silkit720731541
O'rta koks2308200
6 dona qovurilgan tovuq qanoti471182733



Izohlar:

  1. Keita

    Juda chuqur va ijobiy maqola, rahmat. Endi men sizning blogingizga tez-tez qarayman.

  2. Adamnan

    Muammo to'g'risidagi qarorni tanqid qilishning o'rniga.

  3. Shashicage

    I think mistakes are made. Biz muhokama qilishimiz kerak. Menga kechqurun yozing.

  4. Zigor

    Tabriklaymiz, fikringiz juda yaxshi



Xabar yozing

Video, Sitemap-Video, Sitemap-Videos